(1881., Budapest - 1938. május 16, Balatonfüred)
A budapesti Ipari-Kereskedelmi Kamara főkönyvtárosa, könyvkereskedő, különösen
jó memóriával megáldott
jelentős turista- és hegymászószemélyiség,
a BETE egyik alapítója és
tevékeny résztvevője, az MTE tagja, turista kalauzíró.
A turistaságot az MTE Egyetemi Osztályában kezdte s a túrák rendezését irányította. Ezt a tisztségét később az önálósult osztályban, a BETE-ben is megtartotta. Az MTE első könyvtárosa volt (1904-1905). Hamarosan bejárta úgyszólván az egész országot. Járt a Magas-Tátrában, a Bihar-hegységben, az Alacsony-Tátrában.
A Tátrát 1902-től járta. 1909-1912 között az egyik legaktívabb magyar hegymászó volt, sok első megmászás résztvevője. Túrái közül:
Az I. világháború alatt a honvéd sí- és hegymászó kiképzés civil oktatója a Magas-Tátrában.
Az Alpokban is járt. Megmászta a Grosse Zinne-t, Fermeda-tornyot, Grohmannspitze-t, Fünffingerspitze-t, Gross Glockner-t, Gross Venediger-t, a Vajolet-tornyokat, a Sass Maor-t, Cimone della Pala-t, Wetterhorn-t.
1902-1935 között hegymászással foglalkozó cikkeket jelentetett meg a Turista Közlönyben, az MKE Évkönyvében, az Egyetemi Lapokban, a Turisták Lapjában, a Turistaság és Alpinizmusban, Ifjúsági Testnevelésben, Erdélyben. Jelentősen hozzájárult a Magyarország Turistakalauza sorozat megjelenéséhez mint a sorozat szerkesztője. Thirring Gusztávval együtt szerkesztője volt a Budapest Duna-balparti környéke kalauznak (1923), Vigyázó Jánossal szerkesztette Mátra részletes kalauzát (1930). Főmunkatársa volt a Bükk kalauznak (1934). Halála előtt készült el a Cserhát kalauzzal, mely azonban már nem került kiadásra.
Az MTSz Munkabizottság tagja, a Feltáró és kirándulási bizottság előadója, a helyneveink megmagyarosítása s megállapítása végett kiküldött állandó bizottság tagja (1917-től).
Sok éven keresztül gyűjtött anyagot a tátrai irodalom bibliográfiájához, 1914-ben kész volt a Bibliographia Tatraensis kézirata (erről a Kosmos című lengyel folyóiratban írt 1913-ban), de ennek további sorsa ismeretlen. Kiadott egy nem nagy terjedelmű, az 1884-1931 éveket áttekintő sí-bibliográfiát (Budapest, 1933), ez a Tátrát is érinti.
Meghitt hegymászó összejöveteleken sokáig énekelték a dalt:
Irodalom: