16. Egenhoffer-rés (kb. 2535 m).


Magasan fekvő gerincbemetszés az Egenhoffercsúcs és a Térycsúcs között. Mint átjáró nem jön tekintetbe, hanem csupán a szomszédos csúcsok megközelítése szempontjából bír jelentőséggel, amely célra az öttavi oldal az alkalmasabbik.


1. Az Öttó katlanábói (délnyugatról).
Könnyű.

A Térymenedékházból omladékon a Térycsúcs és a Fecsketorony között fekvő Pawlikowski-résből aláhúzódó mély szakadéknak tartunk. Ennek bejárata alá érve, balra térünk s a Térycsúcs oldalában füves párkányokon rézsút balra emelkedve, meglehetős magasan elérjük azt a szakadékot, amely az Egenhoffer-résből húzódik alá. A szakadékban fel, ahol kettéágazik, a jobboldali főágban tovább (a baloldali ág az Egenhoffercsúcs falába visz fel), amely egy sima, de nem meredek lépcső legyőzése után nehézség nélkül visz fel a csorbára (21/2 ó.).
(Dőri Gy., 1902 VI. 13.)


2. A Nagy Papiruszvölgyből (északkeletről).
Magas és bonyolult sziklaterepben vezető útvonal; meglehetős nehéz.

A csorba pontos fekvése erről az oldalról nem vehető jól ki, minthogy a Térycsúcstól a Joláncsúcsig terjedő egész gerincvonulatot egy hatalmas fal támasztja; amelynek pereme felett az egyes gerincormok csak kevéssé lépnek elő.
Az említett falon - a Térycsúcs északi falán - át felvezető, 17. fej. 5 alatt leírt útvonalat a falnak mintegy kétharmad magasságáig követjük, hogy ezután az ott említett, mind kifejezettebbé váló szakadékban, amely az Egenhoffer-réshez húzódik fel, az utóbbira menjünk fel. (A fal tövétől 21/2 ó.)
(Dr. Z. Klemensiewicz, R. Kordys és J. Ma¶lanka 1911 VIII. 14.)